דיקור סיני ל FSH גבוה מקרי הצלחה מהקליניקה. FSH גבוה מהווה לא אחת את מדד הרופאים ליכולת של אישה להיכנס להריון מבציותיה שלה.

כיום נכנס מדד נוסף שבא לבדוק את הרזרבה השחלתית של האישה ונקרא AMH (Anti-Müllerian hormone)

דיקור סיני ל FSH גבוה – מקרה הצלחה עדנה קל כתבה בלאישה

הגינקולוג יעץ לעדנה קל לוותר על הריון או לקבל תרומת ביצית בגלל תת פעילות של השחלות, אבל במקום להרים ידיים היא נעזרה ברפואה הסינית.

עיתון "לאישה" פירסם את סיפורה של עדנה קל, שהגיעה לקליניקת מעגלים עם FSH גבוה ועברה סידרה של טיפולי דיקור בשילוב עם טיפול IVF.

מי אני: עדנה קל ,37, עוסקת בביטוח חיים , נשואה ואם ל-3 בנות (12, 9 , ושנה) תושבת רמת גן.

לא הצלחתי להרות: בעבר נכנסתי פעמיים להריון טבעי , ובקלות. כשהייתי בת 33 החלטנו להביא לעולם ילד נוסף , ניסינו בדרך הטבעית אבל ההריון לא הגיע, פניתי לרופא פוריות , עברתי בדיקות והבעיה לא אותרה. עברתי ארבעה טיפולי הזרעה שלא נקלטו ולאחריהם שני מחזורי טיפול הורמונאלי לקראת הפריה חוץ גופית. בכל אחד מנסיונות השאיבה לקראת ההפריה הזקיקים היו ריקים. לא נמצאו ביציות ולא היה מה לשאוב.

איך אותרה הבעיה: עברתי בדיקת פרופיל הורמונאלי  , שהראתה שהורמון Fsh (המעיד על רמת הפעילות השחלתית) היה בערכים גבוהים מאוד, מה שאומר שהפעילות השחלתית שלי שואפת לאפס. הרופא שטיפל בי אז קרא לי לשיחה ואמר: "את יכולה לקבל תרומת ביצית או לוותר" , והוסיף "יש לך שתי בנות עזבי את זה ופשוט תהני עם בעלך" אבל הכמיהה העזה לילד לא נתנה לי מנוח.

לא רציתי לוותר:הגעתי לפרופ' שוקי דור ,טופלתי הורמונאלית וכבר נקבע לי תור לשאיבת ביציות. במקביל חיפשתי באינטרנט חומר בנושא Fsh גבוה, והגעתי לאתר של קליניקת מעגלים ברעננה. קודם לכן מעולם לא פניתי לרפואה משלימה, תמיד דבקתי ברפואה הקונבנציונאלית  , אבל הפעם החלטתי שאין לי מה להפסיד. שוחחתי עם קורן אליהו מטפל סיני בקליניקה , הדגשתי בפניו שיש לי Fsh  גבוה והוא אמר" הכל אפשרי, תבואי".

איך טופלת : עברתי טיפולים חד שבועיים אצל קורן שבנוסף לדיקור נתן לי צמחי מרפא , הוראות לתזונה מאוזנת , ספורט והימנעות מקפאין , הכל על מנת לאזן את הגוף ולהוריד את רמות FSH  גבוה. אחרי כחודש עברתי שאיבה ונמצאה ביצית אחת שלא הייתה ראוייה להפרייה ולהחזרה לרחם, אבל התעודדתי כי בכל זאת נמצאה ביצית . אחרי חודשיים נוספים של טיפול עברתי שאיבה נוספת ובה נמצאה ביצית אחת בשחלה הימנית , שבה לא נמצאה קודם לכן אף ביצית, בבדיקת פרופיל הורמונאלי  התברר שרמת ה- Fsh ירדה משמעותית.

ואז זה קרה: במעבדה בוצעה הפרייה חוץ גופית , אחרי יומיים קיבלתי טלפון להגיע לבית החולים כדי לעבור תהליך להחזרת הביצית המופרית אל הרחם. לא האמנתי , הייתי במתח נורא. 12 ימים אחרי הההחזרה התבקשתי לעשות בדיקת דם והתבשרתי שהתשובה חיובית – שלש שנים אחרי שהתחלתי בתהליך הצלחתי להכנס להריון. במהלך חודשי ההריון היו לי חרדות שמא הוא לא יחזיק והמשכתי את טיפולי הדיקור.

מי נולדה: ענבר נולדה במרץ 2011 הייתה לי כיף של לידה , אגב מאז ועד היום רמות ה- FSH גבוה התאזנו והם נמצאות ברמות התקינות.

לכתבה המקורית לחץ על הקישור

FSH גבוה- למה לפנות לטיפול ברפואה סינית?

במצבים של FSH גבוה לרפואה הסינית יש פתרונות טבעיים שמסייעים לשפר את התפקוד השחלתי ולהוריד את רמות ה- FSH   לרמה תקינה  בין (2-10) יחידות.
הטיפול ברפואה הסינית משלב צמחי מרפא יחד עם דיקור והנחיות תזונתיות , טיפול משולב זה משפר את רמות ה- FSH ב- 90% מהמקרים.
צמחי המרפא מותאמים אישית לכל מטופלת , עוזרים בשיקום ההורמונאלי של הורמון

להלן המקרה של דנית שהייתה עם FSH  28 ואיכות עוברים לא טובה שהרופא המליץ לה על תרומת ביצית, דנית הגיעה לקליניקת מעגלים ולאחר מספר חודשי טיפול נכנסה להריון טבעי וילדה את ביתה בלידה תקינה וקלה.

דנית בת 34  נכנסה להריון טבעי עם רמת FSH גבוהה לאחר מספר שנים של טיפולי פוריות.

דנית נכנסה להריון טבעי בגיל 28 אולם בשבוע 7 לא נצפה דופק ולכן עברה גרידא.

לאחר שנתיים של נסיונות כניסה להריון ללא הצלחה החלה דנית בטיפולי הזרעות , היא עברה את ארבעת ההזרעות הראשונות ללא הורמונים ו4 נוספות בשילוב עם הורמונים אך ללא הצלחה.

בדיקת פרופיל הורמונאלי לדנית ביום השלישי למחזור הראתה רמת FSH גבוהה של 28.

הפרופסור שטיפל בדנית באופן פרטי החליט למרות הרמות הגבוהות של ה- FSH להתחיל עם דנית טיפולי IVF..

למרות כמויות ההורמונים שדנית קיבלה גופה לא הגיב כלל לטיפול ובשאיבה נשאבה ביצית אחת , הביצית הופרתה ולאחר 72 שעות הייתה החזרה של עובר בין 4 תאים ברמה B .

הטיפול לא הצליח וכך גם ארבעת טיפולי ה- IVF  הנוספים שחלקם התבצעו ללא הורמונים.

הפרופסור שטיפל בדנית הסביר לה שעקב רמות ה– FSH הגבוהות , השחלות לא מתפקדות ויש לשקול טיפול בתרומת ביצית.

דנית לא הרימה ידיים והגיעה לקליניקת מעגלים בעקבות המלצה של חברה,

לאחר שעברה תשאול מקיף על כלל מערכות הגוף הוסבר לדנית שרמות ה- FSH הגבוהות מעידות

על כך שהשחלות מותשות ויש צורך לאזן את הגוף באמצעות דיקור , צמחי מרפא ותזונה וכך לסייע להורדת ה-FSH ואף כניסה להריון טבעי.

בתשאול ציינה דנית שהמחזורים מגיעים כל 26 ימים אך מספר ימים לפני קבלת הווסת ישנן הפרשות חומות.

דנית קיבלה שילוב של דיקור שבועי , צמחי מרפא והנחיות תזונה שמתאימות ספציפית לאבחנה שלה , המחזור הראשון כחודש לאחר תחילת הטיפול היה כבר ללא הפרשות חומות

והווסת הגיע ישר.

בדיקת פרופיל הורמונאלי הראתה שרמת ה-FSH עדיין גבוהה מעט ועומדת על 22 , לאחר חודש נוסף של הטיפול רמת ה- FSH ירדה ל- 15 ודנית שוב ניסתה טיפול IVF ללא הורמונים

, הטיפול לא צלח שוב למרות שהוחזר עובר תקין בגודל 8 תאים .

בחודש השלישי לטיפול הפרופסור שטיפל בדנית הנחה אותה לקחת DHEA אך לאחר התיעצויות דנית סירבה כי פחדה מתופעות הלוואי של התרופה.

דנית המשיכה עם הטיפול בקליניקת מעגלים כחודשיים נוספים ובחודש השישי לטיפול, ממש לפני שהייתה אמורה להתחיל סבב נוסף של IVF המחזור אחר להגיע ובבדיקת הריון ביתית נראו 2 פסים.  בבדיקות הדם שבוצעו הייתה הכפלה יפה של בטא וההריון התפתח כמו שצריך.

דנית המשיכה בטיפול לחיזוק ההריון עד השבוע ה- 15 להריון וחזרה שוב לטיפול לקראת הלידה למספר טיפולים נוספים.

דנית ילדה תינוקת בריאה במשקל  3.100 בתאריך ה- 15/11/2015

הריון לאחר 22 טיפולי IVF ואיכות עוברים ירודה

אימאן בת 33 נשואה 7 שנים ללא ילדים ,

הגיעה לטיפול לאחר  21 טיפולי IVF שנכשלו, זרע הבעל תקין מחזורים סדירים ,בתחילת הטיפולים נכנסה להריון טבעי פעמיים , הראשון נפל בשבוע 6 והשני היה חוץ רחמי וכרתו חצוצרה .

בממוצע  נשאבו בטיפולים 18-20 בציות  אך איכות העוברים  שנוצרו הייתה נמוכה אף פעם לא התפתחו מעל 4-5 תאים בהחזרה וברוב המקרים היו מעל 20%  שברי תאים ,

רירית הרחם תקינה.

ווסתות תאור כללי:מחזורים של 28 -30  ווסת נמשכת 5 ימים , דימום רב בשלשה ימים הראשונים , דם אדום כהה מלווה בקרישי דם כאבים היו ביום הראשון של הווסת וגם ביום האחרון , בשנים האחרונות כמעט אין כאבים לא שמה לב לשינוי באיכות הדם .

סובלת מהיפותירואידיזם , סובלת מקור .

הפרשות וואגינליות: יש הפרשת ביוץ מעטה .

יציאות : נוטה לעצירות , קושי להוציא וצואה קשה מספר פעמים בחודש

תלונות משניות  – כאבי גב תחתון – חיכוך בl4-L5  היו כאבים חזקים מאוד  סחרחורות , סובלת מלחץ דם נמוך   , עצבנות , התפרצויות זעם ,  קור , לחץ דם נמוך  ,עלתה 15 קילו במהלך הטיפולים

בארבעת הטיפולים האחרונים הטיפול הופסק עקב רמות גבוהות של E2  וחשש מהיפרסטימולציה.

אימאן הגיע לקליניקה באמצע מחזור טיפול של הפריה מספר 22 (שבוע לפני השאיבה) , הפריה זו כשלה וגם בה איכות הביציות שנשאבו היו לא טובות (מגורגרות) ואיכות העוברים שהתפתחו 4-5 תאים עם אחוזי שברים גבוהים.

לאחר כחודשיים של טיפולים שבועיים בשילוב עם פורמולות צמחים נכנסנו יחד לתהליך הפריה נוסף

והפעם איכות הביציות שנשאבו הייתה ללא גרגור , נשאבו 11 ביציות כאשר הופרו 7 מתוכם , איכות העוברים הייתה באיכות טובה מאוד רמה A   עוברים בני 6-8 תאים ללא שברים בכלל,

באותו טיפול אימאן נכנסה להריון ובמרץ 2010 נולדה בתה הדייה

הריון טבעי עם FSH  גבוה (27.5)

ענבל בת 39 נשואה עם ילדה בת 3 מהריון טבעי.

מזה שנה ושמונה חודשים מנסה ללא הצלחה להיכנס להריון , בפרופיל הורמונאלי שנעשה ביום השלישי למחזור נראו רמות FSH גבהות מאוד (27.5) , הורמון זה מנבא את התגובה השחלתית ואת איכות וכמות הביציות , רמתו התקינה נעה בין 2-10 ורמה גבוהה מכך התגובה השחלתית יורדת ומכאן שאיכות וכמות הביציות יורדת.

חשוב לציין שבמקרים כאלו של רמות FSH גבוה מ- 20 הרפואה הקונבנציונאלית לא נוטה אפילו להתחיל תהליך של IVF ונשים אלו לרוב ישר מופנות לתרומת ביצית במיוחד אם גילן מעל 35.

בתשאול שנערך לענבל מתברר שבשנה האחרונה המחזורים שלה לא סדירים בכלל ונעים בין 14-53 ימים , בנוסף יש מעט תופעות של חום והזעות בלילה.

ענבל הגיעה לקליניקה בתאריך 25.5.09  וקיבלה טיפולי דיקור שבועיים נוסף על פורמולת צמחים שמטרתה הייתה להסדיר את המחזור והביוץ ובמקביל לאזן את הגוף ולהוריד את רמות ה- FSH .

בחודשיים שלאחר מכן המחזורים היו מסודרים ועמדו על 30 יום , בדיקת FSH שנעשתה ביום הרביעי  למחזור הייתה 9 , ענבל הרגישה הרבה יותר חיונית וחזקה ובאותו חודש  נכנסה להריון טבעי. אגם נולדה בתחילת יוני 2010.

אינדקס פוריות האישה

חיזוק הפריה חוץ גופית IVF עם דיקור סיני ותזונה מותאמת

הפריה חוץ גופית עם דיקור סיני
מיקרומניפולציה (ICSI)
הפרייה חוץ גופית
אפקט דיקור סיני על שיעור ההיריון בטיפולי IVF
השפעת דיקור סיני על טיפולי IVF/ICSI השפעת-דיקור-סיני-על-ivf
דיקור סיני ו- IVF

החזרת עוברים – שיפור וחיזוק הרחם לקראת החזרת עוברים והקלטות עוברים ברחם

החזרת עוברים מוקפאים
דיקור סיני לשיפור השתרשות עוברים ברחם
טיפול בדיקור סיני ביום החזרת עוברים
איכות עוברים ותהליך שאיבת הבציות
דיקור סיני לשיפור איכות עוברים
דיקור סיני ותרומת ביצית

שיפור וחיזוק איכות ביציות

שיפור איכות ביציות ירודה בעזרת דיקור סיני ותזונה נכונה

אנדומטריוזיס

אנדומטריוזיס וחוסר פוריות
דיקור סיני לפוריות – אנדומטריוזיס
דימום בין מחזורים אנדומטריוזיס ובעיות פוריות. ( מאמר מגניקולוגיה).

כתבות וסרטונים
סרטוני מטופלות טיפולי פוריות
המלצות ומכתבי תודה על טיפולי פוריות
כתבות בעיתונות על טיפולי פוריות בקליניקת מעגלים

לחצו להתקשרות מהסלולר או שלחו פרטים בטופס צור קשר

טיפולי דיקור סיני לפוריות – בעיות כניסה להריון – הטיפול כולל תזונה מותאמת וצמחי מרפא.

 קליניקת מעגלים – רחוב ז'בוטינסקי 5 רעננה