לקריאת הכתבה YNET של איילה ששילבה טיפול של תרומת ביצית יחד עם דיקור סיני בקליניקת מעגלים

למרות העלייה בתוחלת החיים ולמרות החידושים הקיימים בתחום הפוריות לא נמצא עדיין פתרון יעיל להזדקנות ההדרגתית של הביציות בשחלות .
מדובר על תהליך טבעי של הזדקנות שמתחיל בסביבות גיל 35 ונמשך עד לגיל 50 זמן הפסקת הווסת .
ידוע שבזמן התפתחות השחלות אצל העובר ישנם 6,000,000 זקיקים , מספרם יורד ל- 600,000 לאחר הלידה ובזמן תחילת המחזור החודשי ישנם רק כ – 300,000 זקיקים פעילים אשר כמותם ואיכותם יורדת עם הגיל עד שבגיל המעבר ישנם רק 10,000 זקיקים.
תחילת הירידה ביכולת להרות חלה בגילאים 30-35 , ירידה משמעותית יותר נצפית מעל גיל 35 , ירידה תלולה מאוד מעל גיל 40 ונדיר שאישה מעל גיל 45 תהרה מביציותה שלה, כל אלו מבאים למצב בו הדרך הריאלית לנשים מעל גיל 45 להרות הינה ע"י תרומת ביציות מנשים צעירות .
קיימים מצבים בהם יש לפנות לתרומת ביצית ללא כל קשר לגילה הכרונולוגי של האישה מצבים אלו מתאפיינים באיכות ביציות נמוכה ביותר, מצבים בהם יש כשל שחלתי מוקדם המתאפיין ברמות גבוהות של FSH או כישלונות חוזרים בטיפולי הפריה ואיכות עוברים ירודה .
תהליך תרומת הביצית בארץ אינו פשוט,נכון להיום יש מחסור חמור בתורמות ביציות בארץ אחת הסיבות לכך הינה שאין חוק מעוגן לנושא תרומת ביציות , עד עכשיו יכולות רק נשים שעוברות טיפולי הפריה לתרום את ביציותהן והן לא ששות לכך משום שהן מעדיפות להקפיא את העוברים לטיפולים הבאים .
כיום רוב הנשים שצריכות לעבור תהליך של תרומת ביצית עוברות את התהליך באופן פרטי בקפריסין , אוקראינה או רומניה ששם אחוזי ההצלחה מתרומת ביציות גבוהים ונעים בין 30 -50 אחוזים וזאת בשל העובדה ש:
א. מדובר בתורמות צעירות שפוריותן הוכחה.
ב. לרוב מדובר בהחזרת ביציות טריות.
ג. מספר הביציות שנתרמות גבוה כך שהעוברים שיוחזרו יוכלו להיבחר ממאגר גדול יותר של עוברים מופרים.
החיסרון היחיד של טיפולים במקומות אלו הוא עלותו הגבוה של הטיפול.

הטיפול התרופתי

הטיפול התרופתי בתקופת החזרת העוברים הוא פשוט ודומה להחזרת עוברים מוקפאים , מכיוון שהאישה לא עברה היפרסטימולציה שחלתית והרחם מוכן להחזרה האישה מקבלת תכשירי אסטרוגן כגון פרוגינובה במשך 10 ימים במינונים של 2-3 כדורים ליום , לאחר מכן מבוצע אולטראסאונד וגינאלי (בשילוב עם בדיקות דם ופרוגסטרון ) על מנת לבדוק האם עובי רירית הרחם תקין (מעל 7 ממ') , בשלב זה מוסיפים למתן האסטרוגן פרוגסטרון בזריקות יומיות כגון גסטון או בכדורים לנרתיק כגון אנדומטרין מספר ימים אחר כך (לפי גיל העוברים בעת ההקפאה ) מבצעים את ההחזרה .

לסיכום

מבחינה סטטיסטית הסיכוי להרות מתרומת ביצית הוא גבוה יותר בהשוואה לטיפולי הפריה חוץ גופית אחרים וזאת בשל העובדה שהאישה אינה עוברת היפרסטימולציה של השחלות ורירית הרחם שלה מוכנה באופן אופטימלי לקליטת העוברים .

כיצד תורם הדיקור לטיפולי תרומת הביצית ?

טיפולי ההפריה מלווים לרוב במתח נפשי רב הגורם להפרשת הורמוני סטרס כגון אדרנלין ונוירואדרנלין המשבשים את סיכויי קליטת העוברים , הדיקור מפחית משמעותית את המתח שנוצר מוריד את רמת הורמוני הסטרס ובכך משפר את תהליך השרשת העוברים ברירית הרחם.

גירוי נקודות הדיקור גורם להגברת זרימת הנוזלים והדם בגוף ובכך משפר את זרימת הדם לרחם ולשחלות ב- כ 100% , עובדה זו הוכחה מדעית ע"י מכשיר דופלר הבודק את זרימת הדם לרחם .
באופן טבעי כאשר זרימת הדם לרחם תקינה היא מספקת חמצן ,חומרי הזנה ובניה כגון חומצות אמינו , ויטמינים מינרלים וגלוקוז הדרושים להשתרשות תקינה של העוברים והתפתחותם ברחם.
הדיקור מעבה את רירית הרחם שוב כתוצאה משיפור הסירקולציה ובכך מעלה משמעותית את סיכויי הצלחת הטיפול.

הטיפול האולטימטיבי בעל סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר לקליטת העוברים בטיפולי הפריה נעשה ע"י שילוב של דיקור צמחי מרפא ודמיון מודרך בנוסף לשינויי תזונה המכפילים את הסיכוי להשגת הריון.

אינדקס פוריות האישה

חיזוק הפריה חוץ גופית IVF עם דיקור סיני ותזונה מותאמת

הפריה חוץ גופית עם דיקור סיני
מיקרומניפולציה (ICSI)
הפרייה חוץ גופית
אפקט דיקור סיני על שיעור ההיריון בטיפולי IVF
השפעת דיקור סיני על טיפולי IVF/ICSI השפעת-דיקור-סיני-על-ivf
דיקור סיני ו- IVF

החזרת עוברים – שיפור וחיזוק הרחם לקראת החזרת עוברים והקלטות עוברים ברחם

החזרת עוברים מוקפאים
דיקור סיני לשיפור השתרשות עוברים ברחם
טיפול בדיקור סיני ביום החזרת עוברים
איכות עוברים ותהליך שאיבת ביציות
דיקור סיני לשיפור איכות עוברים
דיקור סיני ותרומת ביצית

שיפור וחיזוק איכות ביציות

שיפור איכות ביציות ירודה בעזרת דיקור סיני ותזונה נכונה

אנדומטריוזיס

אנדומטריוזיס וחוסר פוריות
דיקור סיני לפוריות – אנדומטריוזיס
דימום בין מחזורים אנדומטריוזיס ובעיות פוריות. ( מאמר מגניקולוגיה).

כתבות וסרטונים
סרטוני מטופלות טיפולי פוריות
המלצות ומכתבי תודה על טיפולי פוריות
כתבות בעיתונות על טיפולי פוריות בקליניקת מעגלים

לחצו להתקשרות מהסלולר או שלחו פרטים בטופס צור קשר

טיפולי דיקור סיני לפוריות – בעיות כניסה להריון – הטיפול כולל תזונה מותאמת וצמחי מרפא.

 קליניקת מעגלים – רחוב ז'בוטינסקי 5 רעננה