מחקר שבדק השפעת דיקור סיני על שיעור ההריונות בקרב נשים אשר עברו טיפולי IVF קובע כי דיקור סיני משפר משמעותית את תוצאות ההפריה ומוביל לשיעור הריונות גבוה

מחקר שבוצע בגרמניה אשר בדק האים דיקור סיני משפיע על שיעור ההריונות בקרב נשים שעברו טיפולי IVF פורסם במגזין המדעי Fertility and Sterility באוקטובר 2002 ולהלן פרטי המחקר ותוצאותיו:
הניסוי כלל שתי קבוצות בנות 80 נשים כל אחת עם איכות עוברים טובה אשר הוקצו באופן רנדומלי לתנאי המחקר. הקבוצה הראשונה קיבלה טיפול בדיקור 25 דקות לפני ההחזרה ואחרי החזרת העוברים כאשר מנגד הקבוצה השנייה לא קיבלה כל טיפול בנוסף להפריה.
תוצאות המחקר מצביעות על שיעור הריונות גבוה משמעותית בקרב הקבוצה אשר קיבלה את הטיפול בדיקור לפני ואחרי החזרת העוברים (34 הריונות מתוך 80 – 42.5% הצלחה, לעומת הקבוצה השנייה שבה שיעור ההריונות היה 21 הריונות מתוך 80 – 26.3% הצלחה).
ולסיכום דיקור משולב עם טיפולי IVF משפר את תוצאות ההפריה ב-60%.

מחקרים רבים נוספים שנעשו בארצות הברית אנגליה ודנמרק הצביעו על אחוזי הצלחה דומים.

כיצד משפר הדיקור את תוצאות ההפריה?

לפני שנענה על שאלה זו ננסה להבין בגדול מה גורם הטיפול ההורמונאלי לגוף יחד עם פעולת שאיבת הביציות.
האיקקלומין (Ikaclomin )גורם לגירוי השחלות על ידי חסימת הקולטנים לאסטרוגן בבלוטת יותרת המוח (ההיפופיזה)ועל ידי כך גורם להפרשה מוגברת של הורמון ה-FSH הורמון המעודד את יצור הזקיקים בשחלה , גונל Gonal F או פיוריגון (Puregon) הינם תרופות להשראת ביוץ ממקור סינטטי המכילות את ההורמון FSH , מנוגון (Menogon), מנופיור (Menopur) הינם תרופות להשראת ביוץ המופקות משתן של נשים בגיל המעבר המכילים כמות שווה של ההורמונים FSH ו- LH (75 יח' בכל אמפולה).

מנקודת מבט של הרפואה הסינית הורמונים אלו גורמים לעודף של חום ולחות אשר מפריעים לתנועה התקינה של הנוזלים והדם באזור הבטן התחתונה והרחם כתוצאה מכך מופיעים לרוב תופעות לוואי לא קלות כגון חוסר שקט, עצבנות, כאבי ראש, מיגרנות , הפרעות שינה וגלי חום כאשר במקרים רבים נוצר מצב של גירוי שחלתי מוגבר שמסתיים בציסטות ובהפסקת הטיפול. הרפואה המערבית הצליחה להתגבר על רוב המכשולים הקיימים במפגש של הזרע והביצית אולם נותר מכשול אחד עיקרי והוא נושא קליטת העוברים ברחם.פעולת שאיבת הביציות שנעשית תחת הרדמה מלאה הינה פעולה ניתוחית לכל דבר , פעילות ניתוחית זו מהווה טראומה לגוף ובמיוחד לאזור הרחם, איזור הבטן התחתונה עובר מעין "סטרס" המשבש עוד יותר את זרימת הדם לכיוון הרחם , כתוצאה מכך סיכויי קליטת העוברים יורדים באופן משמעותי.טיפולי ההפריה מלווים לרוב במתח נפשי רב הגורם להפרשת הורמוני סטרס כגון אדרנלין ונוירואדרנלין המשבשים את סיכויי קליטת העוברים , הדיקור מפחית משמעותית את המתח שנוצר מוריד את רמת הורמוני הסטרס ובכך משפר את תהליך השרשת העוברים ברירית הרחם.גירוי נקודות הדיקור גורם להגברת זרימת הנוזלים והדם בגוף ובכך משפר את זרימת הדם לרחם ולשחלות ב- כ 100% , עובדה זו הוכחה מדעית ע"י מכשיר דופלר הבודק את זרימת הדם לרחם .באופן טבעי כאשר זרימת הדם לרחם תקינה היא מספקת חמצן ,חומרי הזנה ובניה כגון חומצות אמינו , ויטמינים מינרלים וגלוקוז הדרושים להשתרשות תקינה של העוברים והתפתחותם ברחם. הדיקור מעבה את רירית הרחם שוב כתוצאה משיפור הסירקולציה ובכך מעלה משמעותית את סיכויי הצלחת הטיפול.
הטיפול האולטימטיבי בעל סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר לקליטת העוברים בהזרעות או בטיפולי הפריה נעשה ע"י שילוב של דיקור צמחי מרפא ודמיון מודרך בנוסף לשינויי תזונה המכפילים את הסיכוי להשגת הריון.

אינדקס פוריות האישה

חיזוק הפריה חוץ גופית IVF עם דיקור סיני ותזונה מותאמת

הפריה חוץ גופית עם דיקור סיני
מיקרומניפולציה (ICSI)
הפרייה חוץ גופית
אפקט דיקור סיני על שיעור ההיריון בטיפולי IVF
השפעת דיקור סיני על טיפולי IVF/ICSI השפעת-דיקור-סיני-על-ivf
דיקור סיני ו- IVF

החזרת עוברים – שיפור וחיזוק הרחם לקראת החזרת עוברים והקלטות עוברים ברחם

החזרת עוברים מוקפאים
דיקור סיני לשיפור השתרשות עוברים ברחם
טיפול בדיקור סיני ביום החזרת עוברים
איכות עוברים ותהליך שאיבת ביציות
דיקור סיני לשיפור איכות עוברים
דיקור סיני ותרומת ביצית

שיפור וחיזוק איכות ביציות

שיפור איכות ביציות ירודה בעזרת דיקור סיני ותזונה נכונה

אנדומטריוזיס

אנדומטריוזיס וחוסר פוריות
דיקור סיני לפוריות – אנדומטריוזיס
דימום בין מחזורים אנדומטריוזיס ובעיות פוריות. ( מאמר מגניקולוגיה).

כתבות וסרטונים
סרטוני מטופלות טיפולי פוריות
המלצות ומכתבי תודה על טיפולי פוריות
כתבות בעיתונות על טיפולי פוריות בקליניקת מעגלים

לחצו להתקשרות מהסלולר או שלחו פרטים בטופס צור קשר

טיפולי דיקור סיני לפוריות – בעיות כניסה להריון – הטיפול כולל תזונה מותאמת וצמחי מרפא.

 קליניקת מעגלים – רחוב ז'בוטינסקי 5 רעננה