פוריות - רפואה סינית | הפלות חוזרות | בעיות זרע | בעיות פוריות

1 מרץ 2010 שילוב הפריה חוץ גופית ודיקור במרכז הרפואי הלל יפה

ביחידה להפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל יפה החלו בחודשים האחרונים להפעיל שירות תומך לנשים שעוברות טיפולי פוריות – דיקור סיני וצמחי מרפא למטופלות למקסום תוצאות פעולות ההפרייה. המטרה: לתת לנשים את האפשרות להיעזר בטיפולים משלימים כתמיכה נוספת בפעולות הנעשות ע"י צוות היחידה.

הרפואה הסינית מספקת כיום פתרון משלים לרפואה הקונבנציונאלית בתחומים שונים. ביחידה להפרייה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל יפה החליטו לאמץ גישה זו, ובמקביל לטיפול הרפואי, לאפשר לנשים המטופלות ביחידה קבלת שירותים נלווים ותומכים בדרך להגשמת רצונן בהבאת ילד לעולם.

השירות המערב טיפולים בדיקור סיני ובצמחי מרפא, החל לפעול לפני מספר חודשים ע"י שרון אלישע וקורן אליהו, בוגרי לימודי רפואה סינית בתחום הדיקור וצמחי המרפא אשר התמחו בטיפול בבעיות פריון בבית החולים בעיר צ'אנג דו שבסין, וכבר עוסקים בעניין בהצלחה מזה מספר שנים.

"מחקרים שבדקו טיפולים משולבים של רפואה סינית עם רפואה קונבנציונאלית, הראו הכפלת אחוזי הצלחה של הריונות", מסביר קורן אליהו, "אחוזים שהוסברו בכך שהרפואה הסינית משפרת את איכות רירית הרחם. הטיפול בדיקור סיני ובצמחים עשוי להגביר את זרימת הדם המקומית לרירית הרחם וליצור סביבה אידיאלית להשרשתו של העובר". "אצל נשים בטיפולי פוריות נוצר מצב של גירוי יתר עקב פעולת שאיבת הביציות הנדרשת מהן", מציין שרון אלישע. " פעולה זו גורמת לכאבים חזקים מאוד באיזור הבטן התחתונה, שברפואה הסינית נקראת "תקיעות" (סטגנציה). התקיעות הזאת מפריעה לזרימה התקינה של חומרי הזנה לרחם וככל שהיא חזקה יותר כך יקשה על העובר המוחזר לרחם להשתרש. בטיפול בדיקור אנו עובדים במקביל לטיפולי ההפרייה הקונבנציונאליים על נקודות שתומכות בכל חלק מהתהליך, כולל שיפור איכות הביציות ועל תהליך ההשתרשות עצמו, ובכך משפרים את היכולת הטבעית של הגוף לקלוט את ההריון".

טיפולי הדיקור בתחום הפריון נתמכים כיום ע"י מחקרים שונים, לדוגמא: מחקר שבוצע בגרמניה ופורסם במגזין המדעי "Fertility & Sterility" באוקטובר 2002 ציין שיעור הצלחה גבוה בהפרייה חוץ גופית בקרב נשים שטופלו בדיקור סיני. קבוצת הניסוי טופלה בדיקור מיד לפני וגם אחרי החזרת העובר לרחם ושם נרשמו שיעורי הצלחה בכניסה להריון של כ-42.5% לעומת 26% בקבוצת הביקורת שלא טופלה בדיקור.

על פי אליהו ואלישע, הטיפול היעיל ביותר משלב אקופונקטורה (דיקור סיני), צמחי מרפא סיניים, שינוי תזונתי ודמיון מודרך.

ד"ר אדריאן אלנבוגן, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית ב"הלל יפה", מציין כי שיתוף הפעולה עם השניים הוא עוד נדבך חשוב במסגרת הכלים התומכים שיחידתינו משתדלת לספק לנשים המגיעות לטיפולי הפרייה. "לפני כשנה התחלנו להפעיל סדנאות העצמה לנשים בטיפולי פוריות, שזכו להיענות יפה ולתגובות אוהדות ביותר, ואנו אף עומדים בפני פתיחת מחזור שלישי. מבחינתי, שילוב של השירות של דיקור סיני וצמחי המרפא במסגרת הטיפולים הרגילים שאנו מעניקים יכול רק למקסם את צרכי המטופלות שלנו ולכן מתקבל באהדה רבה ובשיתוף פעולה מלא".

יש לציין כי השירות ניתן בתשלום דרך המרפאה לרפואה משלימה של המרכז הרפואי הלל יפה, לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר בטלפון: 04-6304671/750.

הכתבה פורסמה ב"מגזין בריאות" ידיעות אחרונות, פברואר 2010, עמוד 8.

לא מתוייג

כתובת כתובת המרפאה:
מרכז גירון, רחוב ז'בוטינסקי 5, רעננה
 
 
טלפון 09-7740783, 050-9344908 (שרון), 054-4399910 (קורן)
אימייל info@maagalim-clinic.co.il
   
כל הזכויות שמורות 2009-2007 © מרפאת מעגלים
WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera